Riigisaladuse valdajatel laienes teatamiskohustus 12 välisriigile

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Siseminister Lauri Läänemets kehtestas välisriikide nimekirja, mille kohta kehtib riigisaladusele juurdepääsuõigust omaval isikul töö- või teenistusülesande välisest kavandatavast viibimisest teatamiskohustus.

Kui varem oli selliseid riike kolm, siis uue uue korraga 12: Armeenia, Aserbaidžaan, Hiina (sh Hongkongi ja Macau erihalduspiirkonnad), Iraan, Kasahstan, Kõrgõzstan, Põhja-Korea, Tadžikistan, Türkmenistan, Usbekistan, Valgevene ja Venemaa.

Siseminister märgib oma käskkirjas, et nende välisriikide julgeolekuasutuste tegevustest tulenevalt on riigisaladusele juurdepääsuõigust omava füüsilise isiku viibimisel nimetatud välisriikide territooriumil oht riigisaladuse kaitsele.

Läänemets tunnistas kehtetuks 2. juuni 2015. aasta käskkirja, milles oli teatamiskohustus kolme välisriigi puhul: Venemaa, Valgevene ja Põhja-Korea.

Samuti andis siseminister kaitsepolitseiametile ülesande korraldada käskkirja teatavaks tegemine riigisaladusele juurdepääsuõigust omavatele isikutele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: