X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vaata kell 20: "Impulsi" avasaade keskendub Kremli propagandale noorte seas

Teisipäeva õhtul kell 20 alustab ETV uus saatesari "Impulss", mis keskendub päevakajalistele ja vastuolulistele teemadele.

"Impulss" avab ilustamata kujul teemasid, mis meid ümbritsevad ja Eesti elu mõjutavad. Uue formaadiga sarja käivitajaks on uurivad ajakirjanduslikud videolood, mis paljastavad probleeme ja loovad tee stuudioarutelule ning laiemale ühiskondlikule debatile.

Avasaade uurib, kuidas Kremli propagandaaparaat noolib meie noori, kasutades pehme jõu meetodeid Eesti helgete peade meelitamiseks Vene ülikoolides pakutavate hüvedega. Päevavalgele tulevad jahmatavad detailid.

"Impulsi" toimetaja Sofia Suhhareva liitus Vene saatkonna kodulehel Telegrammi grupiga, kus kutsutakse noori helgeid päid õppima Venemaa kõrgkoolidesse, pakkudes tasuta õpet ja stipendiumi. Tallinnast pärit Maria, kes lõpetas kooli kuldmedaliga, võttis pakkumise vastu ja teeb nüüd "oma teiselt kodumaalt" videopöördumisi kaasmaalastele. Kas sellised noored on Eestile julgeolekuohuks? Õppida Venemaal või mitte - selles on küsimus.

Uue arutelusaate "Impulss" esimene osa: Sveta Grigorjeva ja Jaak Aaviksoo Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Stuudioarutelus osalevad Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom, julgeolekuekspert Meelis Oidsalu, lavastaja ja koreograaf Sveta Grigorjeva ning kaitseministri-, haridusministri- ja rektoriametit pidanud Jaak Aaviksoo.

Saadet juhivad Anna Pihl ja Uljana Kuzmina, toimetavad Katariina Krjutškova, Tiina Jõgeda, Tiina Kaukvere ja Sofia Suhhareva, režissöörid on Sigre Silm ja Sebastian Koljak.

Impulsi produtsent on Birgit Rae.

Uue arutelusaate "Impulss" esimene osa Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: