X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Endine mõjukas riigiprokurör Tšasovskih asub tööle advokaadibüroos

{{1696401720000 | amCalendar}}
Denis Tšasovskih
Denis Tšasovskih Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Suurtel korruptsiooniprotsessidel riiklikku süüdistust esindanud Denis Tšasovskih asub tööle advokaadibüroos Ellex Raidla, kus tema tegevusvaldkonnaks saavad korruptsiooni ennetamine, majandusalased rikkumised ja maksumenetlused.

Ellex Raidla partneri Marko Kairjaki sõnul on Denis Tšasovskih olnud üks silmapaistvamaid riigiprokuröre võitluses korruptsiooni- ja majandusalaste rikkumistega.

"Ta on hea kolleeg, aus ning otsekohene prokurör, kellega on koostöö alati sujunud," ütles Kairjak. "Kuna Denis oli prokuratuurist lahkumas, oli varasema hea töökogemuse pealt ühiste huvide ja eesmärkide leidmine kerge."

Kairjaki sõnul ei saa ega hakka Tšasovskih tegelema asjadega, millega tal on juba varasemalt olnud kokkupuude riikliku süüdistaja esindajana.

"Järgime seda üheskoos hoolega, et tema edasises töös ei tekiks huvide konflikti ning astume samme selle maandamiseks." 

Tšasovskihi sõnul on Ellex Raidla advokaadibüroo meeskonnaga liitumine talle kui karistusõiguse ja kriminaalmenetluse asjatundjale suurepärane võimalus areneda mitmekülgselt ja kasvatada oma erialast kompetentsi veelgi.

"Soovin advokatuuri liikmeks saades panustada ka õiguse arengusse ning seista menetlusosaliste õiguste eest keerukates õigusvaidlustes," ütles Tšasovskih.

Denis Tšasovskih on esitanud avalduse advokatuurile tema vastuvõtmiseks vandeadvokaadina.

Riigiprokurörina esindas Tšasovskih riiklikku süüdistust suurtel korruptsiooniprotsessidel, näiteks Tallinna Sadama endiste juhtide kohtuasjas. Aga ka näiteks Mailis Repsi ja Äripanga endise töötajaga seotud kohtuprotsessil. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: