Tanklaketid langetasid nafta hinnalanguse järel kütuse hinda

Tankla.
Tankla. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Nafta maailmaturu hinna kukkumise järel langesid ka lõpptoodete hinnad maailmaturul ning tanklaketid langetasid kütuse hinda nelja sendi võrra.

Kui veel neljapäeva hommikul oli 95-oktaanise bensiini liitrihind 1,819 eurot ja diislikütuse liitrihind 1,719 eurot, siis ennelõunal teatasid Terminal Oil ja Circle K hinna langetamisest vastavalt 1,779 ja 1,679 eurole liitrist.

Terminal Oili tegevjuht Jörgen Õigus märkis, et hinnalanguse peamiseks põhjuseks on maailmaturul langenud lõpptoodete hinnad.

Sama nentis ka Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi. "Viimase nädala jooksul on toornafta hind maailmaturul langenud tingituna Maailmapanga kasinast majandusprognoosist," ütles ta.

Sassi sõnul on maailmaturu hinnalanguse taga majanduse nõrk väljavaade, mis kaalub üles Saudi Araabia ja Venemaa tootmiskärped, millega on püütud viimastel nädalatel toornafta hinda maailmaturul tõsta. 

Maailmaturu hinnale avaldavad Sassi sõnul mõju üldised negatiivsed mõjud jätkuvalt kõrge inflatsiooni osas. "Analüütikud prognoosivad, et kõrge inflatsioon võib sel aastal veel ühe 0,25-protsendilise USA intressimäärade tõusu. See omakorda jahutab majandust ning vähendab nõudlust naftatoodete järele," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: