Donald Trump toetab uue esindajatekoja spiikrina Jim Jordanit

Ohio vabariiklane Jim Jordan
Ohio vabariiklane Jim Jordan Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Evelyn Hockstein

Endine USA president ning vabariiklaste populaarseim presidendikandidaat Donald Trump avaldas oma toetust USA kongressi esindajatekoja spiikri valimistel Ohio vabariiklasele Jim Jordanile.

Trump kirjutas sotsiaalmeedias, et pikaaegsest tema toetajast konservatiivsel rahvasaadikul Jim Jordanil on Trumpi täielik ning igakülgne toetus.

Trump mainis Jordani tugevust sellistel konservatiividele olulistel teemadel nagu võitlus kuritegevusega, riigipiiri tugevdamine, toetus sõjaväele ja veteranidele ning relvade kandmise õiguse toetamine.

Vabariiklased hakkasid otsima uut juhti pärast seda, kui senine mõõdukast vabariiklasest esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy kaotas oma ameti, kui kaheksa kõige konservatiivsemat vabariiklast hääletas koos demokraatidega tema umbusaldamise poolt.

Esindajatekoja vabariiklaste sisese parempoolse Vabaduse Fraktsiooni juht Jim Jordan oli esimene vabariiklane, kes teatas oma kandidatuurist spiikri ametikohale pärast McCarthy umbusaldamist. Jordan on varem teatanud, et ta toetab Trumpi vabariiklaste eelvalimistel.

Teine vabariiklasest kandidaat on esindajatekoja vabariiklaste juht Steve Scalise, kuid tema eduväljavaated vähenesid oluliselt pärast Trumpi toetusavaldust Jordanile.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: