Saksamaa saadab 2024. aastal Kosovosse 150 sõdurit

KFOR-i sõdurid Kosovos
KFOR-i sõdurid Kosovos Autor/allikas: SCANPIX/DJORDJEVIC/BETAPHOTO/SIPA

Saksamaa kaitseministeeriumi pressiesindaja teatas, et Berliin saadab 2024. aasta aprillis Kosovosse 150 sõdurit. Selle eesmärk on tugevdada NATO kohalolekut piirkonnas, kus viimasel ajal on aset leidnud ohvritega relvakokkupõrkeid.

Piirkonda saadetavad sõdurid kuuluvad NATO juhitava Kosovo rahuvalveüksuse (KFOR) kriisireguleerimisoperatsiooni kasutamiseks lubatud reservvägedesse.

Kosovo on valdavalt asustatud etniliste albaanlastega, kuid Serbia piiri lähedal asuva territooriumi põhjaosas on mitmes omavalitsuses enamuses etnilised serblased. Viimasel ajal on seal sagenenud relvastatud kokkupõrked. 

Belgrad koos oma peamiste liitlaste Hiina ja Venemaaga on keeldunud tunnustamast Kosovo iseseisvust, takistades sellega sisuliselt Kosovo liitumist ÜRO-ga.

Kosovo välisminister ütles reedel, et lääs peaks kehtestama uued Serbia-vastased sanktsioonid. Saksamaa välisminister Annalena Baerbock ütles aga, et Serbia ja Kosovo peavad alustama uusi kõnelusi. "Konflikti lahendamise võti asub Belgradis ja Prištinas," ütles Baerbock.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters/DW

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: