Konkurentsiamet uurib, kui hästi Elektrilevi suudab rikkeid likvideerida

Konkurentsiamet
Konkurentsiamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Konkurentsiamet alustab järelevalvemenetluse Elektrilevi tegevuse üle nädalavahetuse tormi tõttu tekkinud elektrikatkestuste likvideerimisel, et hinnata, kuidas ja kas Elektrilevi on oma valmisolekut elektrikatkestusteks parandanud.

Energiaturgude osakonna juhataja Marilin Tilksoni sõnul näitasid Saaremaal eelmise aasta detsembris toimunud elektrikatkestused puudusi Elektrilevi töökorralduses ja planeerimises. "Plaanime hinnata, kas leidude suhtes on tehtud järeldusi ning tehtud vajalikud muudatused," ütles Tilkson. 

Alates 7. oktoobrist 2023 on kogu Eestis esinenud ulatuslikke elektrikatkestusi tavapärasest tugevama tuule ja tormi tõttu.

Konkurentsiametile teadaolevalt põhjustasid tormituuled alates 7. oktoobrist 2023 laiaulatuslikke elektrikatkestusi kogu riigis ning katkestuse tipphetkel, 2023. aasta 7. oktoobri õhtul oli rikkelistest katkestustest põhjustatuna elektrita ca 51 000 klienti. 

Konkurentsiamet soovib järelevalvemenetluse käigus uurida, kas Elektrilevi on muudatusi teinud võrguühenduse katkestuse likvideerimise protsessis ja kriisijuhtimises peale konkurentsiameti etteheiteid seoses Saare maakonnas ulatusliku elektrikatkestuse likvideerimisel eelmise aasta lõpus. 

Konkurentsiamet teeb riiklikku järelevalvet konkurentsi, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning raudtee, lennunduse ja sadama valdkonnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: