USA hinnakasv püsib stabiilsena
USA tarbijahinnaindeks tõusis septembris aastases võrdluses 3,7 protsendi võrra, samasugune hinnakasv oli registreeritud ka augustis.
Föderaalreservi ametnikud avaldasid neljapäeval ka baasinflatsiooni näitajat, mis oli 4,1 protsenti. Baasinflatsiooni indeks mõõdab hindade muutust ilma toidu ja energia hindade muutust.
Veel augustis oli baasinflatsioon 4,3 protsenti ning juulis 4,7 protsenti.
Hinnatõusu näitajad on laias laastus kooskõlas investorite ootustega, vahendab WSJ.
Investorid loodavad, et uue info alguses ei tõsta Föderaalreserv sel aastal enam intressimäärasid. Kuigi veel septembris peetud aruteludel hindasid Föderaalreservi ametnikud võimalikuks veel ühte intressimäärade tõusu, võib langev inflatsioon vähendada vajadust intressimäärade tõstmise järele.
Lisaks inflatsiooninäitajale hoiab Föderaalreserv silma palgatõusude peal. Kuigi töötuse määr püsib alla nelja protsendi taseme, on keskmise palga tõus aeglustunud. Septembris tõusid palgad ainult 4,2 protsendi võrra aastases võrdluses ning 0,2 protsendi võrra augustiga võrreldes.
Aeglustuv palgakasv peaks hoidma tagasi tarbijate ostujõudu ning aitama kaasa inflatsiooni vähenemisele Föderaalreservi sihitud 2 protsendi juurde.
Samas võivad USA-s toimuvad streigid uuesti palgakasvule hoogu juurde anda, mis mõjutaks Föderaalreservi edasisi käike. Praegu toimuvad suure osalejate arvuga streigid Kesk-Lääne osariikide autotööstusettevõtetes. Samuti streigivad Kaiser-Permanente tervishoiukonsortsiumi töötajad.
Toimetaja: Mark Gerassimenko
Allikas: WSJ/CNN