Saksamaa karmistab kontrolli piiril Poola, Tšehhi ja Šveitsiga

Saksa-Poola piir
Saksa-Poola piir Autor/allikas: SCANPIX/EPA/Filip Singer

Saksamaa siseminister Nancy Faeser teatas esmaspäeval piirikontrolli karmistamisest piiril Poola, Tšehhi ja Šveitsiga. Meetmete eesmärk on piirata asüülitaotlejate sissevoolu riiki.

Faeser ütles, et meetmed hakkavad kehtima alates esmaspäevast. Meetmed kehtestatakse ajutiselt 10 päevaks, kuid Saksamaa valitsus kaalub nende pikendamist kuni kaheks kuuks. Faeser ütles, et ta teavitas Euroopa Komisjoni langetatud otsusest.

"Inimsmugeldajate äri muutub aina brutaalsemaks ja põhimõttelagedamaks. Nüüd on oluline võtta kasutusele kõik võimalikud meetmed sellise õela äri peatamiseks," ütles Faeser.

Tegemist on Saksamaa valitsuse järjekordse katsega võidelda ebaseadusliku sisserände vastu ning vähendada asüülitaotlejate arvu, kellest paljud tulevad riiki Saksa-Poola ja Saksa-Tšehhi piiri kaudu.

Septembri lõpus teatas Saksamaa ajutise piirikontrolli taastamisest piiridel Poola ja Tšehhiga, samuti hakati korraldama ühiseid Saksa, Poola ja Tšehhi piirivalvurite patrulle.

Faeser ütles, et rangema piirkontroll režiimi kehtestamine võimaldab Saksa politseil võtta kasutusele kõik statsionaarsed ja mobiilsed meetmed piiri valvamiseks.

Saksamaa ja Austria vahelisel piiril taastati piirkontroll 2015. aastal. Neid meetmeid on pidevalt pikendatud, Faeser pikendas piirkontrolli Austriaga ka seekord.

Saksamaa siseministeeriumi andmete järgi tuvastas politsei 98 000 ebaseaduslikku sisenemist Saksamaale selle aasta jooksul, samas kui terve 2022. aasta jooksul tuvastati ainult 92 000 ebaseaduslikku sisenemist.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: