Järgmise aasta riigieelarve eelnõu läbis esimese lugemise

Riigieelarve seaduse eelnõu seletuskiri 2024
Riigieelarve seaduse eelnõu seletuskiri 2024 Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogus läbis ööl vastu neljapäeva esimese lugemise 2024. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Kolmapäeva pärastlõunal alanud istung venis öösse ning seda saab jätkuvalt jälgida ERR-i portaalis.

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa fraktsioon tegid ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata, kuid see ei leidnud täiskogus toetust. Tagasilükkamise poolt oli 32, vastu aga 52 saadikut.

Riigikogu liikmed, komisjonid ja fraktsioonid saavad valitsuse algatatud 2024. aasta riigieelarve seaduse eelnõule muudatusettepanekuid esitada 1. novembri õhtuni.

Riigikogu on öö läbi jätkanud teiste päevakorras olnud eelnõude ja otsuste menetlemisega. Kokku on istungi päevakorras 31 eelnõu.

Riigieelarve tulude maht on eelnõu kohaselt 16,8 miljardit ja kulude maht 17,7 miljardit eurot. Tänavusega võrreldes kasvavad tulud 7,7 ja kulud 4,9 protsenti.

Riigieelarve struktuurne puudujääk jääb 1,2 protsendi tasemele ning nominaalne defitsiit on eelnõu kohaselt 2,9 protsenti SKPst.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: