Mitu Tallinna bussiliini liikusid tavapärastele marsruutidele tagasi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas tõi ehitustööde järel Jõe ja Pronksi tänava avamine kaasa muudatused bussiliikluses. Kuigi kõik bussid veel tavapärastele marsruutidele tagasi ei saa, siis mitu liini muutus veidi harjumuspärasemaks.

Laupäevast sai tavapärasele liikumisteele tagasi bussiliin number 5. "Enam ta ei sõida mööda Reidi teed, vaid tuleb otse mööda Narva maanteed ehk see tavapärane liiklus, mis kindlasti parandab ka bussi graafikus püsimise aega," ütles TLT teenindusdirektor Hannes Falten.

Liinid 1 ja 29 hakkavad Kreutzwaldi tänava asemel sõitma läbi Pronksi ning alustavad Viimsi suunal sõitu Viru keskuse terminali kaudu. Veel puudutavad muudatused bussiliine number 44, 51, 60 ja 63.

"Bussiliinid 44, 51, 60 ja 63, kui tegid varasemalt Maneeži tänava ja Pronksi peatuse juures tagasipöörde, siis praegu nad tulevad sõidavad Hobujaama juurde, teevad tagasipöörde Viru ringil ja suunduvad linnast välja mööda Narva maanteed," sõnas Falten.

Mõneti muutub ka liinide 34 ja 38 trajektoor, kuid Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul ei ole need muutused suured. Ka koolibussid Viimsi keskuse ja Balti jaama ning Tammneeme keskuse ja Balti jaama liinil hakkavad taas peatuma Pronksi tänaval.

Kõikide busside sõiduplaanid jäävad praegu samaks, muudatused tulevad novembris. Svet sõnas, et ehitustööde järgmine etapp on 15. novembril, mil avanevad Kaubamaja ja Hobujaama ristmikud.

"See peaks, ütleme nii, maksimaalselt tooma tagasi ühistranspordi sinna, kus ta olema peaks ja sellega peaksid ka kõige suuremad ehitustööd sellel aastal kesklinnas meil ka läbi saama. Lisaks sellele mõistagi avaneb liikluseks ka Ahtri tänav juba paari nädala pärast," sõnas Svet.

Sveti sõnul Vanasadama trammiliini ehitustööd täielikult veel muidugi läbi ei saa.

"Tööd jätkuvad ka järgmisel aastal. Ent selleks hooajaks need peaksid siis olema olulisemad muutused, mis aitavad ühistranspordil jõuda oma harjumuspärasele teekonnale," rääkis Svet.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: