Suudlevate Tudengite purskkaev taasavatakse oktoobri lõpus

Foto: Pixabay

Tartus saab linnarahvas taas näha Suudlevate Tudengite kuju. Praegu veel siiski aga ainult aedade tagant ja ehitusmüra saatel.

Kuigi ehitustööd veel käivad, on Tartu linna peamine sümbol, Suudlevate Tudengite skulptuur jõudnud pärast mitu kuud kestnud hooldustöid tagasi enda kohale Raekoja platsil.

Kui peale vaadates tundub, et skulptuuri juures midagi muutunud ei olegi, siis tegelikult tehti purskkaevule põhjalik uuenduskuur.

"Jämedalt võib öelda, et kõik, mis on näha, on vana ja puhastatud. Ja kõik, mida näha ei ole, see on täiesti uus ja värske ehk kogu tehnoloogia, kogu betoonkehand ja elektroonika," ütles projektijuht Üllar Johanson.

Ehituse projektijuhi sõnul plaanipäraselt ehitustööd ei läinud.

"Ehitus koosnebki ootamatustest ja ka siin ei pääsenud sellest üle ega ümber. Kõik algsed plaanid läksid vett vedama ja kõik tuli uuesti nullist üles ehitada," lausus Johanson.

Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson rääkis, et algusest peale oli eesmärk skulptuur säilitada oma algsel kujul ja nii kasutati tööde tegemisel ka palju vana materjali. Lisaks tehnoloogiale on uuenduse saanud ka valguslahendus.

"Kui siiamaani kasutati ühte tooni valgustust, siis täna on võimalus luua erinevat värvi valgust, kas siis sinist või kollast tausta, ja seda annab üritustel kasutada," lausus ta.

Nüüd, kui skulptuur on tagasi Raekoja platsil, on jäänud teha veel viimased tööd.

"Täna (esmaspäev – toim.) ongi tööde lõpetamine ehk puhastatakse, paigaldatakse valgusteid, kontrollitakse tehnosüsteeme," ütles Jürgenson.

Valmis peab purskkaev olema 31. oktoobriks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: