Riigisiseste maksete arv kvartaliga langes

Kaardimakseterminal.
Kaardimakseterminal. Autor/allikas: ERR

Kolmandas kvartalis tegid Eesti elanikud 82,3 miljardi euro eest makseid, mida oli 3,7 protsenti rohkem kui aasta tagasi. Riigisiseste maksete arv eelmise kvartaliga võrreldes langes.

Riigisiseste kliendimaksete käive langes kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes 6,1 protsenti ja nende arv 1,9 protsenti. Aastataguse ajaga võrreldes kasvasid nii käive kui ka tehingute arv, vastavalt 1,2 ja 1,6 protsenti, teatas Eesti Pank.

Piiriüleste kliendimaksete käive ilma kaardimakseid arvestamata kasvas aastaga 8,3 protsenti ja nende arv 201,4 protsenti. Maksete käive oli 28,1 protsenti ja arv 11,7 protsenti. Keskpanga teatel on suure kasvu peamine põhjus maksete vahendamise teenus.

Maksete kogukäibest moodustasid 3,2 protsenti kaardimaksed. Kolmandas kvartalis ostsid eestimaalased pangakaardiga kaupu ja teenuseid Eestist ja välismaalt kokku ligi 2,6 miljardi euro eest, mida oli aastataguse ajaga võrreldes kuus protsenti rohkem.

Kolmandas kvartalis võeti ka sularaha pangaautomaatidest välja ühe protsendi võrra vähem kui eelnenud kvartalis. Eestis välja antud kaartidega Eesti müügikohtades tehtud maksete käive kahanes eelmise kvartaliga võrreldes 0,8 protsenti, eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes aga kasvas 4,3 protsenti.

Kaardimaksetest ligi 74 protsenti olid kolmandas kvartalis kontaktivabad.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: