OTSE kell 8.30: riigikogu erikomisjon arutab Nordica tegevust

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab kolmapäeva hommikul riigikontrolli aruannet riigile kuuluva lennundusettevõtte Nordica tegevuse kohta.

Erikomisjoni ette on kutsutud kliimaministeeriumi asekantsler Sander Salmu, Nordic Aviation Group AS-i nõukogu esimees David James O'Brock-Kaljuvee, Nordic Aviation Group AS-i juhatuse liige Eteri Harring ja riigikontrolli peakontrolör Märt Loite.

Istung on avalik, ERR.ee näitab seda algusega 8.30 otseülekandena.

Nordica käekäik näitab, et riik ei ole olnud piisavalt oskuslik ega huvitatud omanik ning nii ettevõtte kui seda teenindava osaühingu Transpordi Varahaldus riigi omandis pidamiseks napib argumente, leidis riigikontroll oma äsjases analüüsis.

Riigikontroll analüüsis, kuidas on riik omanikuna enam kui seitsme aasta jooksul AS-i Nordic Aviation Group ja OÜ Transpordi Varahaldus tegevust suunanud ning mida ettevõtetelt oodanud. Samuti oli fookuses küsimus, kas Nordical ja Transpordi Varahaldusel on õnnestunud omaniku seatud eesmärke täita ja kas riigi tegutsemine lennundusäris on põhjendatud.

Analüüsi põhjal järeldas riigikontroll, et oleks mõistlik nii Nordica kui ka Transpordi Varahaldus erastada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: