USA majandus kasvas kolmandas kvartalis oodatust kiiremini

USA majanduskasvu vedas kolmandas kvartalis ameeriklaste kasvanud tarbimine
USA majanduskasvu vedas kolmandas kvartalis ameeriklaste kasvanud tarbimine Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Levine-Roberts

USA majandus kasvas selle aasta kolmandas kvartalis analüütikute ennustatust kiiremini ehk 4,9 protsenti aasta peale arvutatuna, mis on kõrgeim tase pea kahe aasta jooksul.

Veel teises kvartalis kasvas USA majandus ainult 2,1 protsenti. Analüütikute ennustused kolmanda kvartali majanduskasvu numbri kohta piirdusid 4,3 protsendiga.

Peamiseks majanduskasvu kergitanud teguriks oli ameeriklaste suurenenud tarbimine, mis kasvas kolmandas kvartalis neli protsenti, samas kui teises kvartalis oli tarbimise kasv ainult 0,8 protsenti. Erasektori investeeringud kasvasid tervelt 8,4 protsenti.

Oodatust kiirem majanduskasv leidis aset kõrgete intressimäärade kiuste. USA Föderaalreserv hakkab arutama järgmisel nädalal, kas tõsta intressimäärad veelgi kõrgemale või jätta need senisele tasemele.

Föderaalreservi eesmärk on vähendada inflatsiooni 2 protsendini aastas. Selle eesmärgi täitmiseks tõstis föderaalreserv intressimäärad 22 aasta kõrgeimale tasemele.

Analüütikud ennustavad, et Föderaalreserv ei tõsta intressimäärasid. Sarnast ostust langetas neljapäeval Euroopa Keskpank.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times/CNBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: