Vaatlejad: Kreml üritab Hamasi abil Lähis-Ida konflikti sekkuda

Hamasi tippjuhid ja Venemaa asevälisminister Mihhail Bogdanov (keskel)
Hamasi tippjuhid ja Venemaa asevälisminister Mihhail Bogdanov (keskel) Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/HAMAS HANDOUT

Terroriorganisatsiooni Hamas delegatsioon sõitis Moskvasse, Venemaale saabusid veel ka Iraani esindajad. Lääneriikide vaatlejad leiavad, et Kreml üritab Lähis-Ida konflikti sekkuda ning lääne meedia võttis taas kasutusele ajaloolise termini "kurjuse telg".

Kurjuse telg on USA endise presidendi George W. Bushi poolt kasutusele võetud termin, millega Washington kirjeldas terrorismi toetavaid režiime. Esimese kurjuse telje moodustasid Iraan, Iraak ja Põhja-Korea. 

2003. aastal viis USA oma väed Iraaki ning kukutas Saddam Husseini režiimi. Iraanis ja Põhja-Koreas pole võimuvahetust toimunud. 

Iraan jätkab terroriorganisatsiooni Hamas rahastamist. Lähis-Ida konflikti üritab nüüd sekkuda veel Venemaa ning Kreml kutsus Moskvasse Hamasi ja Iraani liidrid. 

Hamasi delegatsiooni juhtis selle liider ja asutaja Mousa Abu Marzook. Ta kohtus Venemaa asevälisministri Mihhail Bogdanoviga. Hamas kiitis ka avalikult Putinit. Lääneriigid muretsevad nüüd, et Venemaa liitus kurjuse telje riikidega. 

Lääneriikide vaatlejad ütlesid, et Putin loobus oma pikaajalisest liidust Iisraeliga. Selle asemel üritab Kreml luua tihedamad sidemed Iraani ja selle islamistlike liitlastega, vahendas The Telegraph

Venemaa pole Hamasi kuritegusid hukka mõistnud ning räägib järjepidevalt relvarahu sõlmimise vajadusest. USA teatel võimaldaks selline relvarahu Hamasil hinge tõmmata, mis võimaldaks lõpuks Hamasil korraldada uue terrorirünnaku Iisraeli vastu. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: