Viljandi kortermajas toimus gaasigrilli plahvatuse tõttu ulatuslik põleng

{{1698427800000 | amCalendar}}
Vaade redeleautolt järelkustutamise ajal.
Vaade redeleautolt järelkustutamise ajal. Autor/allikas: Lõuna päästekeskus

Reede õhtul puhkes Viljandis Toome tänaval kortermajas gaasigrilli plahvatusest tulekahju, mille tõttu kogu maja muutus elamiskõlbmatuks. Kõik elanikud evakueeriti. Kaks inimest viidi haiglasse tervisekontrolli.

Päästjad, kiirabi ja politsei evakueerisid majast kõik elanikud. Hiljem evakueeriti ohutuse tagamiseks elanikud ka teisest kortermajast, mis on põleva hoonega nurkapidi kokku ehitatud. Kiirabi toimetas kaks suitsu sisse hinganud inimest Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad on kõik korterid üle kontrollinud ja rohkem kannatanuid ei ole.

Politsei korraldas evakueeritud inimestele kogunemiseks ja transpordiks kaks bussi. Viljandi linnavalitsus korraldab peavarjuta jäänud inimestele majutuse kuni 50 inimesele Männimäe külalistemajas ja lisaks vajadusel linna sotsiaalmajas.

Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Henrik Veenpere ütles laupäeva hommikul ERR-ile, et päästemeeskonna uus vahetus kontrollis hoone ohutust ning linnavalitsusele anti teada, et hoonesse võib lubada inimesi oma isiklike asju võtma.

Ta lisas aga, et tule-, suitsu- ja veekahjustuste tõttu ajutiselt elamiskõlbmatu kogu kortermaja.

Kõrvalhoone Toome tn 12 elanikud lubati korteritesse tagasi reede hilisõhtul kella 23-ks.

Tulekahju põhjustas gaasigrilli plahvatus

Häirekeskus sai reede õhtul alates kella 18.55 mitu teadet tulekahjust Viljandi linnas kortermajas aadressil Toome tn 14.

Tulekahju sai esialgsetel andmetel alguse plahvatusest gaasigrilli kasutamisel. Plahvatuse tagajärjel süttis neljakorruselise kortermaja katus. Esimeste häirekeskusele laekunud teadete järgi toimus plahvatus maja neljanda korruse rõdul, misjärel süttis hoone katus.

Põlenud maja elanikel, kes ei ole veel ööbimiskohta leidnud või kelle abivajadus selgub hiljem, palub päästeamet ühendust võtta Viljandi linna kriisitelefonil 435 4724.

Sündmuskohal tegutsesid päästjad Viljandi, Suure-Jaani, Mustla, Abja-Paluoja, Annelinna, Kõpu ja Põltsamaa päästekomandodest ning kiirabi ja politsei. Sündmust juhtis lõuna regiooni operatiivjuht.

Tulekahju kustutati lõplikult kell 00:48. Maja jääb turvafirma valve alla.

Tulekahju täpsemad asjaolud ja lõpliku tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Päästeamet: gaasigrilli kasutamisel tuleb järgida ohutusreegleid

Päästeamet tuletab inimestele meelde, et gaasigrilli kasutamisel tuleb lisaks üldisele tuleohutusele järgida gaasi kasutamise ohutusreegleid. Vale käitumine gaasigrilli kasutamisel võib põhjustada plahvatuse, põletuse või suurema tulekahju.

"Ärge kunagi jätke gaasigrilli kasutamise ajal järelevalveta ning hoidke väiksemad lapsed vedelgaasiballoonidest ja gaasigrillist eemal. Kunagi ei tohi kasutada gaasigrilli siseruumides ega suletud ruumis. Gaasigrilli tohib kasutada ainult väljas hästi ventileeritavates kohtades. Gaasigrill peab olema asetatud stabiilsele tasasele pinnale, eemal põlevatest materjalidest. Gaasigrilli tuleb gaasiplahvatuse vältimiseks süüdata alati avatud kaanega. Kui tunnete gaasilõhna, lülitage kohe gaasiseade välja," selgitas päästeamet.

Toimetaja: Merili Nael, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: