Lindora laadal oli tänavu väljas üle 450 kaupleja

Foto: ERR

Võrumaa ja Setumaa piiril Lindora teeristil peeti traditsioonilist maarahva laata, kuhu oli oma kauba välja pannud rohkem kui 450 kauplejat. Kuna laat toimus sellel aastal laupäeval, oli ostjaid märgatavalt rohkem kui eelmistel aastatel.

Lindora laada külastajatel  tuli  varuda kannatust, sest kuna rahvast oli kokku tulnud palju, oli keeruline leida  laadaplatsile viivate teede ääres parkimiskohta.

"Aastaid 20 tagasi oli see laat oluliselt väiksem, aga elu on edasi läinud, kõik tahavad  kaubelda. See on nagu kokkusaamise koht, kus inimesed tulevad, võtavad sõbrad kaasa, toovad oma väliskülalised siia ja ostetakse seda ehedat maalähedast kaupa. See on ehe laat metsa sees, siin ei ole elektrit, eile küsiti isegi pangaautomaati, aga kahjuks, mida ei ole, seda ei ole," rääkis laada korraldaja Ivar Traagel.

Lindora laata hakati pidama juba umbes sada aastat tagasi ning seda on nimetatud ka lambalaadaks.

"Lindora laadal on hästi palju lambaliha müüjaid, lambaliha läheb kordades rohkem kui tavalaadal," ütles laadamüüja Oliver.

Paljud ostjad tõdesid, et ka laadakaupade hinnad on võrreldes varasemaga märgatavalt  tõusnud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: