Ekspress Grupi müügitulu kasvas, kuid puhaskasum kahanes

Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.
Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

AS Ekspress Grupp kasvatas aastases võrdluses nii müügitulu kui ka kulumieelset ärikasumit (EBITDA), kuid pidi peamiselt suurenenud intressikulu tõttu andma järgi puhaskasumis, teatas ettevõte oma kolmanda kvartali vahearuandes börsile.

Ekspress Grupi üheksa kuu müügitulu kasvas eelmise aastaga võrreldes 15 protsenti ja ulatus 51,8 miljoni euroni. Digitaalsed tulud kasvasid eelmise aastaga võrreldes 24 protsenti ja moodustasid septembri lõpus 83 protsenti kontserni kogukäibest.

Grupi kasum enne intresse, makse ja kulumit (EBITDA) kasvas aastaga 18 protsenti kuue miljoni euroni. Kolmandas kvartalis kasvas müügitulu üheksa protsenti, ulatudes 16,5 miljoni euroni ja EBITDA kaheksa protsenti 2,4 miljoni euroni.

Kontserni üheksa kuu puhaskasum oli kokku 1,2 miljonit eurot, mis kahanes ühekordseid kulusid arvesse võtmata võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 28 protsenti. Kolmanda kvartali puhaskasum oli 0,9 miljonit eurot. Koos ühekordsete erakorraliste kuludega teenis kontsern üheksa kuuga kasumit summas 0,8 miljonit eurot.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul kasvas digitaalne reklaamitulu nii Eestis kui ka Leedus, kuid kahanes mõnevõrra Lätis. "Kontserni meediaettevõtete digitellimuste tulu ja digitellimust omavate inimeste arv kasvas aastaga jõudsalt kõigis kolmes riigis. Tugeva kasvu on teinud piletiplatvormide müügitulu ja väliekraanidelt saadav reklaamitulu," selgitas Rüütsalu.

Rüütsalu lisas, et kasumlikkust aitas tõsta peamiselt veebireklaami ja digitellimuste edukas müük Eestis ning Leedus, samuti piletimüügiplatvormide ja digitaalsete väliekraanide mahtude kasv. Puhaskasumit vähendasid kõige enam Euribori tõusuga kasvanud intressimäärad ja kontserni investeeringutest tulenev amortisatsioonikulu kasv, kuid ka Express Postiga kojukandeteenuse sulgemisega seotud ühekordsed kulud ja esimese poolaasta kahjumlik äritegevus kokku summas -0,6 miljonit eurot.

Ekspress Grupp sai aastaga Balti riikides juurde ligi 42 000 digitellimusega lugejat, mida on 30 protsenti rohkem kui eelmise aasta septembri lõpus. Digitellimuste koguarv ulatus kvartali lõpus 180 000ni.

Ekspress Grupp alustas oma tegevust 1989. aastal ja annab tööd ligi 1100 inimesele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: