Viljandi kortermaja tulekahju põhjustas vale gaasiballoon

{{1698752160000 | amCalendar}}
Viljandis Toome 14 põlenud kortermaja.
Viljandis Toome 14 põlenud kortermaja. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Päästeameti teatel põhjustas Viljandis Toome tänaval kortermaja tulekahju elaniku eksimus, kes kasutas gaasiahju toiteks valet gaasiballooni.

27. oktoobri õhtul süttis Viljandis Toome tänaval kortermaja korteri toas mobiilne infrapuna gaasiahi. Rõdule viidud leekides gaasiahjuga ühendatud balloon plahvatas, millest süttis ulatuslikult maja viilkatus, mida päästjad kustutasid ligi kuus tundi. Tulekahju põhjustas vale gaasiballooni kasutamine. Mobiilse gaasiahju toiteks kasutatud balloon oli ette nähtud ainult gaasil töötavate tõstukite jaoks.

Päästeameti teatel on tõstukigaasi balloonid ette nähtud kasutamiseks ainult tõstukitel.

"Need balloonid on varustatud lisatoruga ehk sifooniga, mis on paigutatud ballooni sisse ja selle kaudu antakse gaas ventiili vedelal kujul, mitte auruna nagu tavalistes balloonides. Kategooriliselt on keelatud kasutada selliseid balloone muudeks olme või tööstuslikeks vajadusteks," märkis päästeamet.

Gaasikütteseadme plahvatuse järel süttis kortermajas rõdu ja viilkatus

27. oktoobril õhtul kell 18.55 sai häirekeskus teate, et Viljandi linnas Toome tänaval plahvatas neljakorruselise maja ülemise korruse rõdul gaasiseade, misjärel süttis maja viilkatus. Päästjad, kiirabi ja politsei evakueerisid majast kõik elanikud.

Kiirabi toimetas kaks suitsu sisse hinganud inimest Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Ohutuse tagamiseks evakueeriti elanikud ka kõrval asuvatest kortermajadest, mis põleva hoonega nurkapidi kokku puutusid. Ükski inimene tõsisemalt viga ei saanud.

Päästjatel õnnestus põlengu levik piirata enne, kui tule kõrval asuvatele kortermajadele levimist. Tulekahju kustutati lõplikult öösel kell 00.48.

Tulekahjus hävis suur osa põlenud maja katusest, tuli levis alguses süttinud rõdult korteri tuppa, mis sai kuumakahjustusi, kuid ruumides edasi oluliselt ei levinud. Kõik maja korterid said olulisi veekahjustusi.

Sündmuskohal tegutsesid päästjad Viljandi, Suure-Jaani, Mustla, Abja-Paluoja, Annelinna, Kõpu ja Põltsamaa päästekomandodest, redelauto Tartust ning kiirabi ja politsei. Päästetöid juhtis Lõuna päästekeskuse operatiivjuht.

Viljandis Toome 14 põlenud kortermaja. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: