Eurostat: EL-i majutuspakkumiste arv taastus mullu pandeemia mõjudest

Hotellituba.
Hotellituba. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eelmisel aastal oli Euroopa Liidus (EL) hinnanguliselt kokku 28,9 miljonit voodikohta enam kui 620 000 majutusettevõttes, sealjuures näitasid Eurostati andmed majutuspakkumiste täielikku taastumist Covid-19 pandeemiast.

Võrreldes 2020. aastaga kasvas EL-is mullu voodikohtade arv kolm protsenti ja majutusasutuste arv neli protsenti. Võrreldes 2019. aastaga kasvas nii voodikohtade kui ka majutusettevõtete arv möödunud aastal protsendi võrra, teatas Eurostat.

Veidi enam kui kolmandiku kõigist majutuspakkumistest moodustasid Itaalia ja Prantsusmaa, vastavalt 5,2 ja ligi 5,1 miljoni voodikohaga. Järgnesid Hispaania 3,8 ja Saksamaa 3,6 miljoni voodikohaga. Eestis oli 2022. aastal majutusasutustes kokku 61 971 voodikohta, pea 1000 koha võrra enam kui 2019. aastal.

2022. aastal veedeti EL-i majutusasutustes kokku ligi 2,8 miljardit ööd, sellest 1,6 miljardit siseturistide ja 1,2 miljardit rahvusvaheliste külaliste poolt. Sealjuures moodustasid 65 protsenti välisturistide arvust teistest EL-i riikidest saabunud inimesed.

Liiduvälistest Euroopa riikidest pärit turistide ööbimised moodustasid 22 protsenti, kuus protsenti väliskülalisi saabus Põhja-Ameerikast, neli protsenti Aasiast, kaks protsenti Kesk- ja Lõuna-Ameerikast, üks protsent Aafrikast ning 0,5 protsenti Austraalia ja Okeaania riikidest.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: