Hiina kutsus Eestit üles austama ühe Hiina põhimõtet

Hiina lipp.
Hiina lipp. Autor/allikas: EBU/ERR

Hiina nõuab, et Eesti austaks niinimetatud ühe Hiina põhimõtet ning ähvardab vastasel juhul suursaadiku Eestist tagasi kutsumisega.

Hiina välisministeeriumi kommentaar on seotud Eesti plaaniga lubada Taiwanil avada Tallinnas majandus- või kultuuriesinduse.

Eelmisel nädalal kommenteeris esinduse lubamise uudist Eesti väliminister Margus Tsahkna, kes ütles, et Eesti austab ühe Hiina põhimõtet ega tunnusta Taiwanit iseseisva riigina.

"Eesti ei tunnusta Taiwanit riigina. Ühe Hiina poliitika raames ei arenda me Taiwaniga poliitilisi suhteid," rõhutas Tsahkna.

"Samas peame me oluliseks Taiwaniga suhete elavdamist majanduses, hariduses, kultuuris, kodanikuühiskonnaorganisatsioonide vahelises suhtluses ja muudes sellistes valdkondades," lisas minister.

Siiski ei ole Hiina Taiwani esinduse avamise lubamise üle õnnelik ja on ähvardanud oma suursaadiku Eestist välja viia, kui Taiwani missioon saab reaalsuseks.

"Taiwanil ei tohiks lubada luua ametlikke kontoreid," ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wengbin ajakirjanikele.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: REUTERS/Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: