Madridis protesteeritakse Kataloonia poliitikute vabastamise vastu

Foto: SCANPIX/AFP

Meeleavaldajad kogunesid Madridis taas sotsialistliku partei peakorteri ette, et protestida Kataloonia iseseisvumiskatses osalenud poliitikute vanglast vabastamise vastu. Ööl vastu kolmapäeva sai kähmluses agressiivseks muutunud meeleavaldajate ja politsei vahel vigastada 39 inimest. Vägivaldsust ilmutavad peamiselt paremäärmuslastest meeleavaldajad.

Pole veel teada, palju kolmapäeval inimesi sotsialistide peakorteri ette kogunes, möödunud öö tipphetkel oli seal umbes 7000 inimest. Suurem osa meeleavaldajaist olid täiesti rahulikud.

Palju on protestijate hulgas paremäärmusliku partei Hääl ehk Vox toetajaid. Märatsejate hulgas aga teevad ilma mitmesuguste neonatslike rühmituste liikmed.

Vangis viibivate Kataloonia iseseisvuslaste vabastamist taotleva sotsialistist peaministri Pedro Sancheze kohta kasutavad meeleavaldajad sõnu, mis tele-eetrit ei kannata. Samasuguseid roppusi lastakse lendu ka siseminister Fernando Grande-Marlaska pihta, kelle puhul vihastab meeleavaldajaid seegi, et ta on homoseksuaal.

Paguluses viibivat Kataloonia iseseisvuslaste juhi Carles Pudgemonti suhtes jäi protestijate hoiak isegi leebeks.

2017. aasta 27. oktoobril Kataloonia iseseisvaks kuulutanud poliitikute vanglast vabastamist taotleb Sanchez seetõttu, et valitsuse moodustamiseks on tal vaja ka Kataloonia iseseisvuslaste parteisid, kelle hulgas vangistatud aatekaaslaste vabastamine muidugi positiivse reaktsiooni põhjustaks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: