Prantsuse valitsus ja EDF on jõudmas kokkuleppele energiahindade osas

EDF-ile kuuluv Prantsuse tuumajaam Golfechi komuunis Tarn-et-Garonne departemangus.
EDF-ile kuuluv Prantsuse tuumajaam Golfechi komuunis Tarn-et-Garonne departemangus. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Prantsuse valitsus ja riigi omandis olev energiahiid EDF on leppimas kokku tuleviku energiahindades. Osapoolte sõnul võivad jääda tulevikus fikseeritud hinnad 70 euro kanti megavatt-tunni eest.

EDF toodab elektrit peamiselt tuumaenergiast. Prantsusmaal moodustab tuumaelektrijaamades toodetud elekter üle kahe kolmandiku riigi elektritootmisest.

Kokkuleppele jõudmine lõpetaks kuid kestnud vaidluse riigi ja Prantsuse peamise energiatootja vahel. EDF soovib kõrgemat elektrihinda, sest see on vajalik rahastamaks investeeringuid uute tuumareaktorite rajamiseks. Prantsuse valitsus soovib aga võimalikult madalamat hinda majapidamistele ja tööstustarbijatele, vahendab Reuters.

Vaidluse tõttu hakkasid levima kuulujutud, et ametisse kõigest aasta tagasi nimetatud EDF-i tegevjuht Luc Remont võib oma ametist lahkuda. Ettevõtte esindaja keeldus kuulujutte kommenteerima.

Kolmapäeval toimunud kuulamisel Prantsuse parlamendi senatis ütles Remont, et EDF ja valitsus arutavad praegu umbes 70 euro kanti megavatt-tunni eest jäävat tulevast fikseeritud elektrihinda.

Ta lisas, et läbirääkimised on pingelised.

Valitsusele lähedane allikas lisas, et arutlusel olev kokkulepe tähendaks, et riik maksustaks EDF-i tulusid, mis ületavad teatud taset. Maksutulu suunataks tarbijate elektriarvete hüvitamiseks.

Allika sõnul soovib EDF, et lepingusse oleks lisatud säte, mis lubaks hinnatingimuste sätteid uuesti avada, kui olukord elektriturul oluliselt muutuks.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: