Reede tuleb mitmel pool pilves ja vihmane

Foto: ERR

Reede on enamasti pilves ja vihmane, temperatuur ulatub päeval kuuest üheksa kraadini ning temperatuuri langemist võib oodata uue nädala algusest.

Neljapäeval olid nii Põhja-, Lääne, kui ka Ida-Euroopas ilma- kujundajateks madalrõhualad. Üks kese liikus Atlandilt Briti saartele ja teine pöörles Ukraina ja Venemaa piiril. Kõigis nimetatud piirkondades oli üsna sombune ja soojapoolne. Vaid Pürenee ja Balkani poolsaared jäid kõrgrõhualasse, mis ulatus Atlandilt üle Vahemere kuni Musta mereni ja tõi kaasa päiksepaistet ja 20 kraadise õhusooja. 

Reedel liigub Briti saarte kohale jõudnud madalrõhuala Põhjamerele ja selle lohk ulatub ka üle Eesti ja Lõuna-Soome. See toob endaga kaasa vihmasadu, millest jäävad peaaegu puutumata vaid Läti ja Leedu ning Kagu-Eesti. Kuna samal ajal jõuab Nordkapi lähistele veel teinegi, külmema õhuga osatsüklon, sajab Skandinaavia ja Soome põhjaosas pigem lörtsi ja lund. Taani kohale jõudnud madalrõhuala hääbub laupäeval, kuid Poola kohal tekib kohe uus kese ning Läänemere piirkonnas on jätkuvalt sajune.

Öö vastu reedet tuleb pilvine ja kohati sajab vähest vihma. Pärast keskööd levib tihedam vihmasadu edelast kirdesse. Tuul puhub lõunast- ja kagust 5-12, saartel ja rannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 4 kuni 8 kraadi.

Reede hommik jätkub pilviselt ja vihmaselt. Vaid Kagu-Eestis on sajuta. Tuul on kagust 5-12, rannikul kuni 16 m/s ja termomeetri näit hommikuga võrreldes oluliselt ei muutu.

Päev on samuti enamasti pilves ja mitmel pool sajab vihma. Pärastlõunal sadu aga hõreneb. Puhub lõuna- ja kagutuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s ja õhutemperatuur jääb vahemikku 6 kuni 9 kraadi.

Nädalavahetus jätkub aga juba harjumuspäraselt - pilviselt ja vihmaselt ning õhutemperatuur on ööpäev läbi 1 kuni 8 kraadi. Esmaspäevast alates hakkab aga õhutemperatuur tasapisi langema, vihmast saab lörts ning öösel langeb temperatuur kohati taas ka miinuspoolele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: