Hispaanlased protestisid Kataloonia separatistide amnestia vastu

Foto: SCANPIX/Alberto Brevers/Pacific Press via ZUMA Press Wire

Kümned tuhanded inimesed protestisid Hispaanias Madridis amnestia andmise vastu katalaani iseseisvusreferendumi eestvedajatele.

Meeleavalduse kutsus kokku konservatiivne Rahvapartei. Amnestialubaduse andis iseseisvuslastele sotsialistlik partei, kes vajab katalaanide hääli valitsuse moodustamiseks.

Amnestia puudutab sadu või isegi üle tuhande inimese, kes kuue aasta eest referendumikatsele kaasa aitasid ja kellele määratud karistused või kelle vastu algatatud süüasjad nüüd tühistatakse.

Sotsialistliku partei juht, peaminister Pedro Sanchez ütleb, et ta tegeleb pingete maha võtmisega suhetes Katalooniaga. Tema kriitikud näevad selles aga poliitkasu lõikamist ja õigusriigi põhimõtetest loobumist.

"Ma avaldan meelt selle vastu, mida Sanchez teeb. Ta müüb riigi maha seitsme hääle eest parlamendis, ta on reetnud koostöö ja demokraatia. Ta on reetur ja ei saa jätkata valitsemist," ütles meeleavaladaja Tomas Perez.

"Ma tunnen end rõhutuna, tõepoolest rõhutuna sotsialistide diktatuurist. Me oleme alandatud, tõesti alandatud ja ta ei kuula meid, sest ta tahab sisse seada oma sotsialistlikku režiimi," sõnas meeleavaldaja Daniel Olmedo.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: