Fotod: Tallinnas Tondil lükati paika kaks 500-tonnise kaaluga viadukti

Tallinnas Tondil kasutati spetsiaalset ehitustehnoloogiat, kus raudtee kõrvale valmis ehitatud viaduktid lükati tungraudade abil paika mööda teflonpatjadega varustatud relsse.
500 tonni kaaluvad viaduktid liigutati paika kahes osas, varasemalt Eestis nii pikkasid viadukte selliselt paika lükatud ei ole. Tungimistööd teostas Infortari gruppi kuuluv INF Infra OÜ. Sama ettevõte ehitab praegu ka Pärnus Eesti pikimat kaarsilda, kus on plaanis 1200 tonnise kaaluga kaarsilla konstruktsioon kaldal kokku monteerida ja see spetsiaalse tõstetehnikaga jõe kohale lõplikku asukohta viia.
"Kui nii suuri viadukte ehitada oma lõplikus asukohas, siis raudteeliiklus oleks ehituse tõttu suletud mitu kuud. Tondil ehitati viaduktid raudtee mulde kõrvale ja alles siis lükati oma lõplikku asukohta, saime viaduktid paika kahe päevaga, kokku kestis raudteeliikluse katkestus üheksa päeva," märkis Infortari gruppi kuuluva inseneri- ja ehitusettevõtte INF Infra juhatuse liige Robert Sinikas.
Kahetasandiline ülesõit valmib järgmise aasta lõpuks, lisaks viaduktile uuendatakse ka ligipääsuteed. Projekti kogumaksumus ulatub üheksa miljoni euroni.
Toimetaja: Marko Tooming