Eesti Panga nõukogu uueks liikmeks saab Toomas Tamsar

Toomas Tamsar.
Toomas Tamsar. Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Eesti Panga nõukogu esimees Urmas Varblane tegi riigikogule ettepaneku nimetada Eesti Panga nõukogu uue koosseisu valdkonna asjatundjast liikmeks juhtimise ekspert Toomas Tamsar.

Eesti Panga seadus sätestab, et Eesti Panga nõukogu koosneb esimehest, riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Nõukogu moodustamisel lähtutakse põhimõttest, et iga riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees esitab neli valdkonna asjatundjat.

Varblane esitas oktoobris kolm Eesti Panga nõukogu valdkonna asjatundjast liikmekandidaati, kes on nüüdseks ametisse nimetatud. Nendeks olid Tartu Ülikooli juhtimise teadur ja juhtimise õppetooli juhataja Krista Jaakson, Taltechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi juhataja Karin Jõeveer ja senise koosseisu liige Ivi Proos. 

Neljas ekspert jäi esialgu riigikogule esitamata, sest ta loobus kandideerimisest, kui Varblane esitas ta julgeolekukontrolli tegemiseks kaitsepolitseiametile. Uus kandidaat Toomas Tamsar on nüüd läbinud edukalt julgeolekukontrolli.

"Toomas Tamsar on Eesti kodanik, tal on kõrgharidus ning nõukogu töös osalemiseks vajalikud teadmised ja kogemused ning tema suhtes ei esine Eesti Panga seaduse § 12 lõikes 1 sätestatud tagasikutsumise aluseid," kinnitas Varblane riigikogu rahanduskomisjonile saadetud kirjas. 

Eesti Panga nõukogu koosseisu kuuluvad poliitikutest Anti Allas (SDE), Ester Karuse (Keskerakond), Aivar Kokk (Isamaa), Andres Sutt (Reformierakond), Igor Taro (Eesti 200) ja Jaak Valge (EKRE).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: