Prantsusmaa andis välja Assadi vahistamismääruse

Süüria presidendile Bashar al-Assadile lojaalset armeed süüdistatakse korduvas keemiarünnakute korraldamises tsiviilelanike vastu.
Süüria presidendile Bashar al-Assadile lojaalset armeed süüdistatakse korduvas keemiarünnakute korraldamises tsiviilelanike vastu. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/AHMED NURELDINE

Prantsusmaa andis välja rahvusvahelise määruse Süüria presidendi Bashar al-Assadi vahistamiseks süüdistatuna inimsusvastastes kuritegudes seoses 2013. aasta keemiarünnakutega, ütlesid kohtuallikas ja hagejad kolmapäeval.

Kohtuallika sõnul on Assad 2013. aastal Damaskuse lähedal rohkem kui 1400 inimese elu nõudnud rünnakuga seoses kahtlustatav ka sõjakuritegude kaasosalisena.

Rahvusvaheline määrus anti välja ka Assadi venna Maheri kui ühe Süüria relvajõudude eliitüksuse tegeliku juhi ning kahe kindrali vahistamiseks.

Pariisi kohtu inimsusvastaste kuritegude osakond on uurinud neid keemiarünnakuid alates 2021. aastast.

Juurdluseni viis Süüria Meedia ja Väljendusvabaduse Keskuse (SCM), Avatud Ühiskonna Algatuse (OSJI) ja Süüria Arhiivi esitatud hagi.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: AFP/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: