Karinši sõnul võiks Läti valitsus kaaluda eralennuki ostmist

Krišjanis Karinš.
Krišjanis Karinš. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Läti välisminister Krišjanis Karinš rääkis, et mitmete riikide valitsustel on oma lennuk ning ka Läti valitsus peaks sellise lennuki ostmist kaaluma.

Karinš kasutas ka peaministrina vahel eralennukit ning seda kritiseerisid opositsioonipoliitikud. Karinš sellise kriitikaga ei nõustunud. 

Tema sõnul peab Läti valitsusjuht käima välismaal ning leidis, et ka praegune peaminister peaks kaaluma eralennuki kasutamise võimalust. Karinši sõnul võib peaministri puudumisel jääda Läti koht läbirääkimiste laua taga lihtsalt tühjaks, vahendas LSM.

"Välisminister saab määrata enda asemele mitu ametnikku, kuid peaministrite kohtumisel ei saa keegi valitsusjuhti asendada," ütles Karinš. 

Karinš ei osanud öelda, kuidas eralennukid valiti. "Ükski peaminister pole sellega seotud. Seda teeb riigikantselei. Peaminister vastutab poliitika eest, ei süvene sellistesse küsimustesse," rääkis Karinš. 

Karinš rääkis, et Läti valitsus peaks kaaluma lennuki ostmise võimalust. Ta ei osanud öelda, kas eralennuki tellimine tuleb odavam kui lennuki omamine.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: