Kohus mõistis Pelosi abikaasat rünnanud mehe süüdi

Kohus mõistis Pelosi abikaasat rünnanud mehe süüdi
Kohus mõistis Pelosi abikaasat rünnanud mehe süüdi Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/VICKI BEHRINGER

USA kohus mõistis süüdi mehe, kes ründas mõjuka poliitiku Nancy Pelosi abikaasat. Pelosi abikaasat rünnanud David DePape võib minna eluks ajaks vangi.

Vandekohtunikud mõistsid David DePape'i süüdi rünnaku eest, mille käigus mees tekitas Paul Pelosile raskeid peavigastusi.

Mees tunnistati süüdi ka toonase USA esindajatekoja esimehe Nancy Pelosi röövimiskatses, kuigi naine rünnaku ajal kodus ei viibinud.

"Vandekohus on tunnistanud David Depape'i süüdi föderaalametniku või töötaja röövimise katses ja föderaalametniku pereliikme ründamises," teatas prokuratuur.

"DePape'i maksimaalne karistus võib olla kuni eluaegne vanglakaristus," lisas prokuratuur.

DePape'il oli majja tungides kaasas teip, köis ja muid materjale, kuid ta leidis sealt eest üksnes Pelosi abikaasa Pauli, kellele ta lõi haamriga vastu pead.

Nancy Pelosi viibis rünnaku ajal Washingtonis.

DePape on sotsiaalmeedias toetanud paremäärmuslikke seisukohti ja avaldanud erinevaid vandenõuteooriaid. Ta osales ka 2021. aasta 6. jaanuari märulis Kapitooliumil. 

Pelosi teatas septembris, et kandideerib 2024. aasta valimistel uuesti rahvaesindajaks. Praegu juba 83-aastane Pelosi teatas sellest San Francisco piirkonnas, mida ta on esindanud juba üle 35 aasta.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: