Pühapäeval võib tulla paiguti lund ja lörtsi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kui pühapäeva päeval kujundab Baltimaade ilma veel Venemaale liikunud kõrgrõhuala, siis õhtul on meilgi läänest tugevneva madalrõhkkonna mõjul nõrka sadu oodata. Esmaspäeval liigub too aktiivne madalrõhkkond üle Taani edasi Saksamaale.

Öö vastu pühapäeva tuleb Eestis pilves selgimistega. Mitmel pool sajab vähest lund, saartel ja läänerannikul ka lörtsi ja vihma. Paiguti on udu ja jäidet. Tuul puhub valdavalt lõunakaare 1 kuni 6, Lääne-Eesti saartel ja rannikul läänekaarest 3 kuni 9, puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Külma on -2 kuni -7 ning Ida-Virumaal langeb temperatuur kuni -10 kraadini. Samas saartel ja läänerannikul jääb õhutemperatuur -2 ja +2 kraadi vahele.

Pühapäeva hommik tuleb pilves selgimistega. Mitmel pool sajab vähest lund, saartel ja läänerannikul ka lörtsi. Paiguti esineb udu ja jäidet. Puhub nõrk, Lääne-Eesti saartel ja rannikul mõõdukas lõunakaare tuul ning külma on -2 kuni -8, saartel ja läänerannikul sooja kuni +2 kraadi.

Ka päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vähest lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Ennelõunal püsib paiguti ka udu. Puhub lõunakaare tuul 2 kuni 8, Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi.

Uus nädal algab muutliku taevaga. Esmaspäeval langeb kerget lund ja lörtsi vaid saartel, teisipäeval juba ka mandril.

Tihedam sadu jõuab Eestisse kolmapäeva pärastlõunal ning jätkub ka neljapäeval. Õhutemperatuur langeb veelgi, jäädes kolmapäeva öösel 4 ja 10 ning päeval 0 ja 5 miinuskraadi vahele.

Neljapäev toob kerget leevendust. Öösel on külma keskmiselt -3 ning päeval +2 kraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: