Päästeameti peadirektori asetäitja lahkub ametist

Tauno Suurkivi
Tauno Suurkivi Autor/allikas: Päästeamet

Siseminister Lauri Läänemets allkirjastas käskkirja, millega vabastab ametist päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi.

Läänemetsa käskkirjast selgus, et Suurkivi soovis lahkuda ametist omal soovil. Suurkivi viimaseks teenistussuhte päevaks on 10. detsember 2023.

Suurkivi oli peadirektori asetäitja 2013. aastast, kui tollane siseminister Ken-Marti Vaher ta ametisse nimetas. Suurkivi on 2003. aastal lõpetanud sisekaitseakadeemias päästeinseneri eriala ning 2013. aastal omandas ta sisekaitseakadeemias sisejulgeoleku magistrikraadi cum laude.

Eesti Päevaleht on kirjutanud, et Suurkivi oli üks kolmest kandidaadist, kelle vahel siseminister uue päästeameti peadirektori valis - lisaks temale olid sõelal Andreas Anvelt ja Margo Klaos, kellest viimasest saigi peadirektor. Suurkivi oli lehe teatel väidetavalt peamine kandidaat peadirektori kohale kui võimul oli veel Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus ning siseministriks Kristian Jaani.

Mõni aeg tagasi teatas ametist lahkumisest kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Martin Arpo. Tema asemele sai uueks peadirektoriks seni kapo büroo juhina töötanud Andres Ratassepp.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: