Tööstustoodangu tootjahinnad langesid aastaga kolm protsenti

VKG põlevkiviõli tööstus.
VKG põlevkiviõli tööstus. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes statistikaameti andmetel võrreldes eelmise aasta oktoobriga 3,0 protsenti.

Oktoobris võrreldes septembriga langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks 0,4 protsenti.

Võrreldes 2022. aasta oktoobriga mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja paberi tootmises, teatas statistikaamet. Vastupidist mõju avaldas elektriseadmete ning tööstusmasinate ja -seadmete tootmise hinnatõus.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit septembriga võrreldes eelkõige hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide, elektriseadmete ja elektroonikaseadmete tootmises.

"Samuti mõjutas indeksit puittoodete tootmise hinnatõus," lisas Šokman.

Ekspordihinnaindeks langes oktoobris võrreldes septembriga 0,5 protsenti. Kõige rohkem langesid elektrienergia, naftasaaduste ja elektroonikaseadmete hinnad. Kõige rohkem tõusid jalanõude ja nahktoodete ning toiduainete hinnad. Võrreldes 2022. aasta oktoobriga langes ekspordihinnaindeks 2,4 protsenti.

Impordihinnaindeks langes oktoobris võrreldes septembriga 0,3 protsenti. Hinnad langesid enim elektrienergial, naftasaadustel, paberil ja pabertoodetel. Enim tõusid hinnad puittoodetel, mäetööstuses ning mootorsõidukitel. Võrreldes 2022. aasta oktoobriga langes impordihinnaindeks 3,3 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: