Itaalia kohus mõistis ajaloolisel maffiaprotsessil 207 inimest süüdi

Itaalia kohus mõistis ajaloolisel maffiaprotsessil 207 inimest süüdi
Itaalia kohus mõistis ajaloolisel maffiaprotsessil 207 inimest süüdi Autor/allikas: SCANPIX/AP/Valeria Ferraro

Itaalia kohus mõistis esmaspäeval süüdi ja määras vanglakaristuse 207 maffia liikmele ning nende valgekraedest kaasosalistele, tegemist on ligi kolm aastat kestnud protsessiga Calabria kurikuulsa 'Ndrangehta maffia üle, mis on Itaalia rikkaim ja mõjuvõimsaim kuritegelik ühendus.

Prokuratuur taotles süüdimõistvat otsust 322 väidetavale mafioosole ja nende valgekraedest kaasosalistele. Protsess võib anda seni tõsiseima hoobi maailma ühele kõige võimsamale organiseeritud kuritegevuse sündikaadile.

'Ndrangheta on laienenud Lõuna-Itaalia vaesest Calabria piirkonnast enam kui 40 riiki üle maailma, organisatsioon kontrollib Euroopa kokaiiniäri.

Esmaspäeval lõppev protsess on Itaalia viimaste kümnendite suurim maffiaprotsess, kus alates 2021. aasta jaanuarist on teiste seas andnud tunnistusi enam kui 50 endist mafioosot. Kohtualused kuuluvad 'Ndrangheta Vibo Valentia klanni, mille bossi Luigi "Supreme" Mancuso üle mõistetakse kohut eraldi.

Vibo Valentia 'Ndrangheta oli sügavalt piirkonna majandusse juured ajanud, seda kartsid ettevõtjad ja põllumehed.

Ekspertide hinnangul teenib umbes 150 Calabria perekonnast ja nende kaastöölistest koosnev 'Ndrangheta uimastiärist, riigi- ja munitsipaalraha kantimisest ning väljapressimisest aastas üle 50 miljardi euro.

Lisaks väidetavatele mafioosodele on lõppeval protsessil süüaluste seas ka kõrge politseiametnik, mitu linnapead ning teisi kohalikke ametiisikuid.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: