Saksa politsei otsis läbi 17 antisemitismis süüdistatava kodu

Saksa politsei otsis läbi antisemitismis süüdistatava kodu
Saksa politsei otsis läbi antisemitismis süüdistatava kodu Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance/Peter Kneffel

Saksamaa Baieri liidumaa politsei tegi teisipäeval läbiotsimise 17 inimese kodus, keda süüdistatakse antisemiitlikus vaenukõnes ja internetis juutide ründamises.

Baieri kriminaalpolitsei teatel on kahtlustatavad 15 meest ja kaks naist vanuses 18-62 aastat, vahendas Saksa uudisteagentuur dpa.

Politsei küsitles kahtlusaluseid ja võttis nende kodudest kaasa tõendusmaterjali nagu mobiiltelefonid ja sülearvutid.

Väidetavalt avaldasid kahtlustatavad toetust terroriorganisatsiooni Hamas 7. oktoobri rünnakutele Iisraelis ja levitasid sotsiaalmeedias juudivastast vaenukõnet, kasutades keelatud terroriorganisatsioonide sümboleid, teatas dpa.

Politseioperatsioon keskendus Baieri pealinnale Münchenile, kus elab üheksa kahtlusalust. Läbiotsimisi tehti ka Füsseni ja Kaufbeureni linnas ning Passau, Fürstenfeldbrucki, Berchtesgadener Landi, Aschaffenburgi ja Hassberge piirkonnas.

Üks kahtlustatav olevat väidetavalt saatnud WhatsAppi vestlusgrupis pildi klounist sõnadega "Gaasi juutidele", teine pani oma kontol üles juutide hävitamisele kutsuva sõnumi.

Leidus ka postitus Hitleri pildi ja kirjaga "Ma oleksin võinud tappa kõik juudid, aga jätsin mõned ellu, et te näeksite, miks ma nad tapsin".

"Kahjuks avaldab antisemitism Saksamaal mõju paljude juutide igapäevaelule," ütles Baieri politsei vaenukuritegude osakonna komissar Michael Weinzierl.

Weinzierl rõhutas, et Saksamaal elavatele juutidele ja iisraellastele tuleb näidata, et neid toetatakse ja kaitstakse.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: