Soomes jätkub asüülitaotlejate saabumine piiripunktidesse

Soomes jätkub asüülitaotlejate saabumine piiripunktidesse
Soomes jätkub asüülitaotlejate saabumine piiripunktidesse Autor/allikas: Juha Kemppainen / Yle

Soome idapiiril jätkub Venemaalt pärit asüülitaotlejate saabumine piiripunktidesse. Soome peaminister Petteri Orpo ütles, et valitsus püüab kiiresti leida lahendusi piiriturvalisuse tagamiseks.

Soome pani hiljuti kinni neli Venemaaga ühist piiripunkti. Endiselt on avatud Vartiuse, Salla, Kuusamo ja Raja-Jooseppi piiripunktid.

Salla piiripunkti saabus teisipäeval 41 varjupaigataotlejat. Piirkonnas on kuni 20 kraadi külma.  Kohalik piirivalveülem Hans-Michael Gros ütles, et saabujatel polnud korralikke talveriideid seljas. Tema sõnul saab selliste riietega lühikest aega väljas olla, aga sinna ei saa jääda pikemaks ajaks. 

Varjupaigataotlejad on süürlased, afgaanid, marokolased ja somaallased. Vartiuse piirivalveülem Jouko Kinnunen ütles teisipäeva lõunal, et asüülitaotlejad liiguvad põhja pool asuvatesse piiripunktidesse. Kinnuneni sõnul võivad varjupaigataotlejad jõuda lõpuks ka Kuusamos asuvasse piiripunkti. Mõned asüülitaotlejad võivad edasi liikuda Salla poole. 

Peaminister Orpo sõnul soovib valitsus idapiiril tekkinud olukorra kiiresti lõpetada ning koostab selleks uusi ettepanekuid. Tema sõnul peaksid need ettepanekud kiiresti valmis saama.

"Loodan, et lahendused leitakse kiiresti. Selle päeva jooksul otsitakse ettepanekuid lahendusteks ja võimalikeks otsusteks, seejärel liigutakse nende elluviimise juurde," rääkis Orpo. 

STT teatas, et president Sauli Niinistö kutsus kolmapäevaks kokku erakondade juhid eesmärgiga arutada välis- ja julgeolekupoliitilisi küsimusi.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: