Varssavi: Poola hakkab varsti EL-i taastefondist raha saama

Poola pealinn Varssavi
Poola pealinn Varssavi Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Madeleine Lenz

Poola konservatiivne valitsus teatas teisipäeval, et saab varsti kätte esimese väljamakse Euroopa Liidu koroonajärgsest taastefondist, mida seni Poola õigusriigi olukorra tõttu kinni peeti.

Esimene väljamakse ei sõltu ühegi Poolale seatud eesmärgi täitmisest, teatas riigi rahandusministeerium, kuid ei täpsustanud, millal väljamakse tehakse.

Euroopa Komisjoni otsusest andis teada võimupartei Seadus ja Õiglus (PiS), mis on Brüsseliga oma kohtureformide tõttu pikalt tülis olnud.

"Euroopa Komisjon andis täna positiivse soovituse taaste- ja vastupidavusrahastust. Poola saab varsti sellest ettemaksena 20 protsenti, mis tähendab 5 miljardit eurot," teatas rahandusministeerium.

Samuti teatas Varssavi, et heakskiidetud uue plaani järgi tõuseb Poolale eraldatud laenude ja otsetoetuste summa 35,4 miljardilt eurolt 59,8 miljardi euroni.

Lisarahastus tehakse kättesaadavaks peamiselt läbi soodsate laenude summas 23 miljardit eurot, ülejäänud 2,76 miljardit eurot moodustavad toetused.

Komisjon märkis, et lisarahastusega toetatakse Poola üleminekut puhtale energiale.

"Uuendatud plaanis keskendutakse suuresti roheüleminekule – 46,6 protsenti rahastusest eraldatakse meetmetele, mis toetavad kliimaeesmärke," öeldi komisjoni avalduses.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: