X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Liikluskindlustuse keskmine aastamakse kasvas aastaga 22 protsenti

Autod liikluses.
Autod liikluses. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) teatel kasvas keskmine liikluskindlustuse aastamakse aasta esimese 10 kuuga mullusega võrreldes 22 protsenti 144 euroni.

Tänavu 10 kuuga toimus Eestis 28 000 liikluskindlustusjuhtumit, mida on sama palju kui mullu samal perioodil. Keskmine Eestis juhtunud liiklusõnnetuse kahju on 2100 eurot. 

Fondi juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul arvutavad kindlustusseltsid makse suurust erinevalt.

"Liikluskindlustuse hind ei ole fikseeritud summa, vaid sõltub mitmetest erinevatest teguritest nagu sõiduki liik, kasutamise otstarve, tehnilised näitajad, omaniku kahjuajalugu ja veel mõnikümmend tegurit. Kõige rohkem mõjutab aga kindlustuse hinnataset liikluskahjude arv, nende suurus ning turukonkurents," ütles Piirsalu ja märkis, et enne lepingu sõlmimist tuleks erinevaid pakkumisi võrrelda.

Piirsalu sõnul on liikluskindlustuse makse aastate lõikes suures ulatuses muutunud. "Näiteks 2018. aasta liikluskindlustuse keskmine aastamakse oli 142 eurot, aga 2021. aastal langes see 102 eurole. Seejärel hakkas keskmine aastamakse tõusma, jõudes eelmise aasta oktoobri lõpuks 117 euro tasemele ja tänavu 10 kuuga 144 eurole," ütles ta. 

Hinnamuutustel on Piirsalu sõnul mitmeid põhjuseid, näiteks pandeemia ajal langes kindlustuse hind tulenevalt liiklusõnnetuste arvu langusest.

"Kui aga talvised ilmaolud toovad kaasa rohkem liiklusõnnetusi ja kahjusid, siis need tegurid mõjutavad omakorda hinnataset," sõnasta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: