X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinnas Väike-Paala tänaval süttis automaalritöökoda

{{1701189120000 | amCalendar}}
Päästeautod.
Päästeautod. Autor/allikas: ERR

Tallinnas Lasnamäe linnaosas Väike-Paala tänaval süttis teisipäeva õhtul automaalritöökoda, mille tõttu levis ümbruskonnas musta suitsu.

Päästeamet teatas, et häirekeskusesse helistati seoses põlenguga Kell 17.17.

Amet märkis, et põles automaalritöökoja värvikamber. Hoones olnud neli inimest said välja ja nad kontrollisid üle meedikud. Päästeameti kinnitusel kannatanuid ei ole.

Päästeamet reageeris sündmusele suurte jõududega. Kustutustöödega alustasid sündmuskohale jõudnud Assaku, Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla päästjad ning Kostivere ja Tabasalu vabatahtlikud päästjad..

Esimesena kohale jõudnud Assaku päästekomando päästjad tuvastasid, et põleb värvikamber, millest tuleb tumedat suitsu, kuid leeki näha ei olnud. Kohalikud olid asunud tulekustutitega tuld kustutama, kes peale päästejõudude kohale jõudmist hoonest välja juhatati ja tervisekontrolliks kiirabile üle anti. Hoones viibis neli inimest, kannatanuid ei ole. 

Päästetööde juht andis teavituse, kus palus Väike-Paala tänaval olevatel liiklejatel hoida end sündmuskohast ohutusse kaugusesse, hoida aknad ja uksed suletuna ning võimaluse korral lülitada välja ventilatsioon. 

Esialgsel hinnangul põles värvikambri ventilatsiooni seade, filtrid ja ventilatsioonitorud, mis juhivad värviaure hoonest välja. Tuli sai alguse spetsiaalsest keemiaga immutatud salvrätikust, millelt tuli kandus edasi ventilatsiooniseadmesse.

Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju täpsema tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine. 

Kell 18.11 tuli lokaliseeriti ja kell 18.31 andsid Lasnamäe päästekomando päästjad teada, et tulekoldeid enam ei ole, ruumid on tuulutatud, ventilatsioon maha jahutatud ja üle kontrollitud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: