Neljapäev toob lumelisa ja tugeva tuule
Neljapäeval sajab lund juurde ja tuul tugevneb.
Neljapäeva öösel laieneb tihe lumesadu üle maa ja tuiskab. Kirdetuul tugevneb iiliti 13, mandri põhjarannikul ja Hiiumaal kuni 20 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on -2 kuni -8, öö hakul Virumaal kuni -12 kraadi.
Hommik jätkub lume ja tuisuga. Kirdetuul on veel tugev, ulatub puhanguti 13, Hiiumaal ja põhjarannikul 18 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on -1 kuni -6 kraadi.
Päeval sajab lund, põhja pool tuiskab. Puhub kirde- ja idatuul 4 kuni 9, saartel ja rannikul iiliti 14, Soome lahel kuni 20 meetrit sekundis, õhtu poole tuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1 kuni -5 kraadi, Loode-Eestis rannikualadel tõuseb 0 kraadi ümbrusse ja võib teed libedaks muuta.
Reedeks tuleb madalrõhkkond Eesti kohale ja jääb nii nädala lõpus kui uue laguses meile lund puistama. Kuna keeris ise nõrgeneb, siis ka suurt lumelisa enam ei tule. Tuul tõmbub tagasi, aga külma tuleb lisaks. Öösiti langeb õhutemperatuur esmalt kuni -10 kraadini, ööl vastu laupäeva kohati paar-kolm kraadi madalamale ja järgnevatel öödel juba -15 kraadi ümbrusse. Päevad on esmalt -5 kraadi ümber, pühapäevast alates -5 kuni -10 kraadi piires.
Toimetaja: Merili Nael
Allikas: "Aktuaalne kaamera"