X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Haapsalus süttis advendituli

Foto: ERR

Haapsalu paistab igal aastal silma sellega, et seal süüdatakse advendituli juba esimesele advendile eelneval õhtul. Advenditule said Haapsalus omale koju viia kõik, kellel selleks soovi oli.

Advenditule süütamise eel kaunistati Haapsalu vanalinn lõkketünnide ja küünaldega. Rahvas hakkas Haapsalu lossiplatsile kogunema juba pool tundi enne ürituse algust. Paljud tulid kohale koos lastega.

"Oleme ikka käinud ja igal aastal käime kuusetulede süütamist vaatamas, jõuluvanasid vaatamas. (Poeg) Mikk on ka siin iga kord käinud vaatamas mu kõrval," rääkis Margus.

Kuna advendiga algab jõulude ootus, siis ei puudunud ka jõuluvanad. Seekord jäeti põhjapõdrasaanid koju ja kohale sõideti ühistranspordiga. Hädast aitas välja Haapsalu linnaliinibuss.

Pühapäevast avab Haapsalu lossiplatsil uksed jõuluvana maja, kus jõulutaadid ootavad lapsi nädalavahetustel kell 11 kuni 17. Maja võtme sai jõuluvanade delegatsiooni esindaja Haapsalu linnapea Urmas Suklese käest juba kätte.

Advendimeeleolu loomiseks esinesid laulustuudio Laulumarjad solistid. Õhtu kulminatsioon saabus advendiküünla süütamisega. Seda tegi luteri kiriku piiskop Tiit Salumäe, kes jagas koos oma abikaasa Liaga advendituld kõigile, kes soovisid selle koju kaasa viia.

"Maailmas on palju muresid, aga jõuluajaks, advendiajaks mina soovin rõõmu. Märkame üksteist oma kodudes, oma lähedasi ja anname üksteisele kätt ja südant ja julgustame ikkagi headuses edasi minema," kõneles Salumäe.

Advenditule jagamine on talvise Haapsalu üks rahvarohkemaid sündmusi ja see leidis kinnitust ka tänavu. Piiskopil kulus koos abikaasaga hulk aega, aga ükski latern või küünal, mis inimestel kaasas oli, läitmata ei jäänud.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: