X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Iisraeli armee piiras ümber Gaza lõunaosa peamise linna

{{1701859980000 | amCalendar}}
Gaza sektoris asuv Khan Yunis
Gaza sektoris asuv Khan Yunis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/AHMED ZAKOT

Iisraeli väed piirasid kolmapäeval ümber Gaza lõunaosa peamise linna Khan Yunise. Piirkonnas käivad ägedad tänavalahingud ja Iisraeli armee tõrjub Hamasi välja linnas asuvatest hoonetest. Iisraeli armee teatel leiti Gazast suur relvahoidla.

Oluline kolmapäeval, 6. detsembril kell 18.47:

- ÜRO pagulasjuht: palestiinlaste põgenemine oleks katastroofiline;

- Iisraeli armee teatel leiti Gazast suur relvahoidla;

- Iisraeli armee piiras ümber Gaza lõunaosa peamise linna;

- Iisrael: Punasele Ristile tuleb anda ligipääs Gaza pantvangidele.

ÜRO pagulasjuht: palestiinlaste põgenemine oleks katastroofiline

Palestiinlaste põgenemine Gaza sektorist naaberriikidesse oleks katastroofiline, ütles ÜRO pagulaste ülemvolinik Filippo Grandi kolmapäeval usutluses AFP-le.

"Ma loodan, et ei tule palestiinlaste piirkondlikku põgenemist," ütles ta ja rõhutas, et tõeliselt katastroofilise väljarände ennetamiseks on vaja sõlmida relvarahu ja lahendada tekkinud humanitaarkriis.

Iisraeli armee teatel leiti Gazast suur relvahoidla

Iisraeli sõjavägi teatas kolmapäeval, et Gazast leiti "inimasustuse südamest" suur relvahoidla, kus oli rakette, droone, granaate ja muid relvi.

"Üks Gaza sektori suuremaid relvahoidlaid leiti kliiniku ja kooli lähedalt," teatas sõjavägi avalduses.

Sektori põhjaosast avastatud hoidlas oli "sadu RPG rakette ja eri tüüpi raketiheitjaid, kümneid tankitõrjerakette, kümneid lõhkeseadeldisi, Iisraeli keskosale sihitud kaugmaarakette, kümneid granaate ja UAV-sid".

"Osa hävitati kohapeal, osa saadeti täiendavaks uurimiseks," lisas armee.

Iisrael kuulutas Hamasile sõja pärast 7. oktoobri rünnakuid, milles hukkus terrorirühmituse käe läbi Iisraeli võimude teatel 1200 inimest ja võeti umbes 240 pantvangi.

Hamasi juhitava Gaza valitsuse meediabüroo väitel on Gazas surma saanud 16 248 inimest, kellest enamik on naised ja lapsed. Hamasi väiteid pole võimalik sõltumatult kinnitada.

Iisraeli sõjavägi ütles kolmapäeval relvahoidla leidmisest teatades, et see on täiendav tõestus selle kohta, et Hamas kasutab küüniliselt Gaza sektori elanikke inimkilbina.

Iisraeli armee piiras ümber Gaza lõunaosa peamise linna

Iisraeli väed piirasid kolmapäeval ümber Gaza lõunaosa peamise linna Khan Yunise. Piirkonnas käivad ägedad tänavalahingud ja Iisraeli armee tõrjub Hamasi välja linnas asuvatest hoonetest. 

Khan Yunise linna lähedal nähti teisipäeval Iisraeli tanke, soomustransportööre ja buldoosereid, mis sundisid juba ümberasustatud tsiviilisikuid asju pakkima ja taas põgenema, ütlesid pealtnägijad AFP-le.

"Meie väed piiravad praegu Khan Yunise piirkonda Gaza sektori lõunaosas. Oleme Gaza sektori põhjaosas palju Hamasi tugipunkte ohutuks muutnud ja nüüd me tegutseme lõunaosas asuvate tugipunktide vastu" ütles Iisraeli armeeülem Herzi Halevi teisipäeva hilisõhtul.

Iisraeli lõuna väejuhatuse ülem kindralmajor Yaron Finkelman kinnitas varem armee pressiteate vahendusel, et praegused lahingud on kõige ägedamad alates maismaa operatsiooni algusest. Enne sõda elas Khan Yunises umbes 400 000 inimest, vahendas The Wall Street Journal. 

Iisrael kuulutas Hamasile sõja pärast 7. oktoobri rünnakuid, milles hukkus terrorirühmituse käe läbi 1200 inimest. Terroristid võtsid veel umbes 240 pantvangi.

Terroriorganisatsiooni Hamas kontrollitud Gaza valitsuse meediabüroo väitel on Gazas surma saanud 16 248 inimest, kellest enamik on naised ja lapsed.

Iisrael: Punasele Ristile tuleb anda ligipääs Gaza pantvangidele

Iisraeli armee teatas kolmapäeval, et Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele tuleb tagada ligipääs pantvangidele, keda palestiina islamistid hoiavad endiselt kinni äärmusrühmituse Hamas kontrollitavas Gaza sektoris.

"Samas kui IDF (Iisraeli kaitsevägi) laiendab oma operatsioone Hamasi lammutamiseks Gazas, ei ole me lasknud sihikult oma ülitähtsat ülesannet päästa meie pantvangid," ütles armee kõneisik kontradmiral Daniel Hagari.

"Rahvusvaheline kogukond peab asuma tegutsema. Punane Rist peab saama ligipääsu pantvangidele, kes on Hamasi käes," sõnas ta.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: WSJ/The Times/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: