X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Märulipolitsei saatis meeleavalduse Helsingi kesklinnas laiali

Helsingi polistei meeleavaldust laiali saatmas.
Helsingi polistei meeleavaldust laiali saatmas. Autor/allikas: YLE/SUSANNA PESONEN

Soome politsei keelas iseseisvuspäeval "natsideta Helsingi" meeleavalduse ning ajas osalejad jõuga laiali. Põhjuseks oli vältida ideoloogilist kokkupõrget samas asukohas algava paremäärmusliku tõrvikurongkäiguga.

Kella 16.00 paiku kirjutas politsei sotsiaalmeediaplatvormil X, et on võtnud kinni 14 inimest korrarikkumise pärast, vahendab Helsingin Sanomat.

"Kinnipeetavate käest leiti muuhulgas teise inimese haavamiseks sobivaid esemeid," teatas politsei.

Kell neli õhtul pidi kesklinnas Töölöntori platsil toimuma meeleavaldus "natsideta Helsingi." Soome politsei komissari Patrik Karlssoni sõnul ootas rühm politseinikke neid väljakul veidi peale kella nelja. Paremäärmuslikuks peetav rongkäik 612 pidi samuti algama Töölöntori platsilt kell kuus õhtul.

Politsei aimas kokkupõrke tekkimise võimalust ja keelas "natsideta Helsingi" kogunemise. Karlsson ütles, et "natsideta Helsingi" meeleavaldajatega oli suheldud mitu päeva. Neile pakuti välja veel üks koht meeleavalduse korraldamiseks, kuid kokkuleppele ei jõutud.

Kella poole viieks oli politsei juba mitu korda palunud meeleavaldajatel Töölöntori platsilt lahkuda. Kui nad ei kuuletunud, valmistus politsei nad jõuga laiali saatma. Politsei oli varustatud mässuvastase varustusega ning kaasatud oli ka ratsapolitsei.

Meeleavaldajad ise kirjutavad oma Telegrami kanalis, et oleksid olnud nõus läbi rääkima politseiga selle võimalus üle, et nad oleksid oma meeleavalduse lõpetanud enne 612-äärmuslaste marsi algust. Meeleavaldajate väitel ei sobinud see aga politseile.

Helsingi politsei teatas kell 16.23, et andis korralduse Töölöntori juures toimunud meeleavalduse "natsideta Helsingi" lõpetada, kuna see oli ebaseaduslik.

Veidi enne kella viit teatas politsei, et alustas Töölöntori platsi puhastamist.

Toimetaja: Birgit Podelsky

Allikas: HS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: