X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaitsevägi sai juurde 82 reservohvitseri

Kaitseväe Akadeemias toimunud reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia.
Kaitseväe Akadeemias toimunud reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia. Autor/allikas: Mil.ee

Tartus Kaitseväe Akadeemias toimus neljapäeval reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis 82 reservohvitserile üle lõputunnistused ning lipniku auastmed.

Lipnik on kaitseväe reservohvitseri esimene auaste ning selle omandamiseks läbisid erinevate üksuste ajateenijad Kaitseväe Akadeemias kuuest moodulist koosneva seitsmenädalase reservohvitseride baaskursuse, mille eesmärk on valmistada ette rühmataseme reservohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule sõjaaja ametikohtadel teenimiseks.

Reservohvitseri baaskursuse õppekava läbimisel omandab kursuslane kesktaseme pädevused rühma kaitsvates, pealetungivates ja kaasnevates tegevustes ning kursuse läbimine on eeldus erialaõppele asumiseks ja sõjaaja rühmaülema või kompaniiülema abi ametikoha ülesannete täitmiseks.

Neljapäeval lipniku auastme pälvinud reservohvitserid on määratud nii 1. ja 2. jalaväebrigaadi kui ka teiste kaitseväe üksuste sõjaaja koosseisu ning nad jätkavad enda teenistust esmalt erialakursusel ja seejärel allüksuse kursusel vastavates struktuuriüksustes.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: