X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Soome populaarseimaks erakonnaks tõusis Koonderakond

Soome parlament.
Soome parlament. Autor/allikas: Aleksander Krjukov/ERR

Helsingi Sanomati tellitud Veriani (varem Kantar) uuringu kohaselt tõusis peaministripartei Koonderakond esikohale. Opositsiooniliste sotsiaaldemokraatide toetus langes ja Põlissoomlaste toetus pöördus tõusule.

Koonderakonna toetus oli detsembrikuu alguse seisuga 21,4 protsenti, samas kui novembrikuises küsitluses oli toetus 0,8 protsendipunkti võrra madalam.

Populaarsuselt teine poliitiline ​​jõud on opositsioonilised sotsiaaldemokraadid (SDP), kelle toetus langes 20,8 protsendini. Võrreldes eelmise kuuga kaotas erakond 0,7 protsendipunkti toetust. Veel novembris oli SDP kõige populaarsem erakond. Koonderakond ja SDP on kogu valimisjärgse perioodi vältel konkureerinud populaarseima erakonna tiitli pärast.

Põlissoomlased jäid HS-i tellitud uuringus kolmandale kohale, kuid võrreldes novembriga kasvas nende toetus 0,7 protsendipunkti võrra. Detsembris hääletaks selle erakonna poolt 17,9 protsenti vastanutest. Tegemist on esimese korraga pärast aprillis toimunud valimisi, kui erakonna toetus on küsitlustes kasvanud.

Uues uuringus oli Keskerakonna toetus 9,9 protsenti. Eelmise kuu küsitluses oli erakonna toetus 10,2 protsenti.

Vasakliitu toetas detsembris 9,1 protsenti vastajatest ning võrreldes eelmise kuuga pole nende toetus muutunud. Roheliste toetus vähenes 0,3 protsendipunkti võrra 8,5 protsendini. Rootsi Rahvapartei püsis muutumatuna 4,1 protsendi peal. Kristlike Demokraatide toetus kasvas 0,1 protsendipunkti võrra nelja protsendini.

Valitsuserakondade summaarne toetus paranes veidi. Praegu on see 47,4 protsenti, samas kui eelmisel kuul oli vastav näitaja 45,8 protsenti. Soome valitsusse kuuluvad Koonderakond, Põlissoomlased, Kristlikud Demokraadid ja Rootsi Rahvapartei.

Uuringus polnud eelistust 26 protsendil valijatest.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: HS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: