X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

MKM tahab valitsuse reservist mitu miljonit tehnikaseadmete uuendamiseks

Superministeeriumi hoones asub ka MKM.
Superministeeriumi hoones asub ka MKM. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) soovib valitsuse reservist saada veel selle aasta eelarvesse üle 3,5 miljoni euro, et näiteks uuendada videokonverentside pidamise kesklahendust ning vahetada välja vananenud tehnoloogiat.

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo esitas taotlus valitsuse reservi sihtotstarbelistest vahenditest raha eraldamiseks; raha on MKM-il vaja investeeringuteks ja majandamiskuludeks.

Investeeringuraha on vaja pool miljonit eurot, mis läheks videokonverentside pidamise kesklahenduse uuendamiseks, et läbi viia ametkondlikuks kasutamiseks mõeldud info tasemel kohtumisi.

Majandamiskuludeks küsitud raha läheks 600 000 eurot turvaliste andmekeskuste vaheliste ühenduste elutsükli tagamiseks, 300 000 eurot elukaare lõpus olevate võrguseadmete uuendamiseks, 950 000 eurot asutuste võrgulahenduse tehnoloogilise võla likvideerimiseks, 900 000 eurot videokonverentsiseadmete uuendamiseks koosolekuruumides ning vananenud tehnoloogia väljavahetamiseks ja 372 689 eurot Tallinn Digital Summit konverentsi korraldamiseks.

Taotlemine käib läbi rahandusministeeriumi, mis menetleb esitatud taotlusi. Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna finantstalituse juhataja Tanel Ross ütles ERR-ile, et ministeeriumid saavad taotleda raha sihtotstarbeliselt valitsuse heaks kiidetud tegevuste rahastamiseks ja seda on MKM antud juhul teinud. 

"Sihtotstarbelised vahendid on valitsuse reservi arvatud vahendid, mille täpset suurust või jagunemist valitsemisalade lõikes eelarveaastaks ei olnud otsustamise hetkel võimalik ette näha," lisas Ross.

MKM-i poolt taotletavad reservid on valitsuse reservis tegevuste loetelus IKT jaotamata vahendite real ja on kinnitatud sinna 2019–2022 riigieelarve strateegia koostamisel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: