Surve eliitülikoolide juhtide tagasiastumisele USA-s kasvab
Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et USA-s nõutakse üha rohkem, et Harvardi ja Massachusettsi tehnoloogiainstituudi juhid astuksid ametist tagasi. Kriitikud leiavad, et eliitülikoolid ei taha võidelda antisemitismi vastu.
Hiljuti käisid ülikoolide juhid kongressis aru andmas ning suutnud seal vastata, kas üleskutsed juutide genotsiidiks rikuvad ülikoolide kodukorda. Esindajatekoda võttis kolmapäeval vastu resolutsiooni, milles mõisteti ülikoolide juhtide kommentaarid hukka.
Resolutsiooni poolt hääletas 303 saadikut, vastu oli 126 saadikut. Resolutsioon mõistis veel hukka antisemitsimi leviku USA ülikoolilinnakutes. Harvardi ülikool ja Massachusettsi tehnoloogiainstituut ei vastanud ajalehe The Wall Street Journal kommentaaritaotlustele.
Esindajatekoja hariduskomisjon teatas, et hakkab antisemitismiga seoses uurima ka teiste ülikoolide tegevust, nende seas on Stanford ja California ülikool. Mõlemad koolid lubasid uurijatega teha koostööd.
Liberaalsed vaatlejad on aastaid hoiatanud, et "antikolonialistlik" seisukoht on õppejõu puhul tihti oluline, et ta saaks üldse USA ülikoolis tööd teha. Paljud tudengid võtavad nüüd omaks radikaalse hoiaku, mis ratsionaliseerib või õigustab vägivalda, kui seda panevad toime rõhutuks peetavad inimgrupid.
Radikaalsete aktivistide tegevuse tõttu ei tunne juudisoost tudengid end enam ülikoolides turvaliselt. Liberaalsed vaatlejad ja vilistlased leiavad, et ülikoolid ei võta antisemitismi ja selle levikut piisavalt tõsiselt. Hiljuti lahkus antisemitismiskandaali tõttu ametist Pennsylvania ülikooli president.
Toimetaja: Karl Kivil