X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Harvardi ülikool jätkab plagiaadisüüdistustega kimpus rektori toetamist

Surve Claudine Gay tagasiastumisele USA-s kasvab
Surve Claudine Gay tagasiastumisele USA-s kasvab Autor/allikas: SCANPIX/AP/Steven Senne

Antisemitismi ja plagiaadisüüdistustega seotud skandaalidesse sattunud Harvardi ülikooli juht Claudine Gay sai hiljuti veel ühe plagiaadisüüdistuse, see tekitas USA ühiskonnas arutelu, kas nii skandaalne rektor peaks jätkama ühe maailma tuntuima ülikooli eesotsas. Ülikooli juhtkond aga toetab Gay jätkamist praegusel ametikohal.

Hiljuti käis Gay kongressis aru andmas ning ei suutnud seal vastata, kas üleskutsed juutide genotsiidiks rikuvad Harvardi kodukorda. Lisaks antisemitismiskandaalile sattus Gay seejärel plagiaadikahtlustuste alla. Hiljuti sai ta veel mitu plagiaadisüüdistust. 

Ülikool teatas juba varem, et toetab Gay jätkamist. Kolmapäeva õhtul teatas kool, et pole oma seisukohta muutnud. Kool siiski kinnitas, et sai nädala alguses veel ühe anonüümse kaebuse. 

Harvard teatas hiljuti, et palkas kolm sõltumatut teadlast, kes tuvastasid, et Gay ei rikkunud ülikooli standardeid. Siiski avastati selle käigus "mõned ebapiisava tsiteerimise juhtumid". Lisaks taotles Gay oma kahe artikli "parandamist", et lisada puuduolevad viited ja jutumärgid. Kolmapäeval teatas Harvard, et Gay viib sisse veel neli parandust ja lisab mõned  puuduolevad viited. 

Kriitikud leiavad, et Harvard rakendab Gay suhtes topeltstandardeid. Gay ei vastanud ajalehe The Wall Street Journal kommentaaritaotlustele.

Harvardi rikkad vilistlased muretsevad nüüd oma koduülikooli maine pärast ja nõuavad Gay vallandamist. Kolmapäeval sai Harvard veel ühe tagasilöögi, ärimees Len Blavatniku fond peatas annetuse ülikoolile. 

Miljardär Blavatnik on Harvardi vilistlane ning investeerimisfirma Access Industries juht ja asutaja. Tema fond on annetanud Harvardi ülikoolile ligi 270 miljonit dollarit. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: