X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Briti valitsus lubab müüa veini pintides

Varsti saavad Britid jälle osta veini pindi suuruses pudelis.
Varsti saavad Britid jälle osta veini pindi suuruses pudelis. Autor/allikas: SCANPIX/PA WIRE/YUI MOK

Briti valitsus muudab veinipudelite suurust reguleeriva määruse, mis varsti lubab taas müüa veini pintides.

Pint on Briti süsteemi mõõtühik, mis vastab 568 milliliitrile. Boris Johnsoni peaministriks oleku ajal lubas Briti valitsus võtta taas kasutusele Briti süsteemi ühikud kaubanduses, mille kasutamisest loobuti ametlikult 1990. aastatel meetermõõdustiku kasuks, et viia Ühendkuningriigi kaubanduspraktikad vastavusse ülejäänud Euroopaga.

Ometi pidas enamik kaasamisringi käigus küsitletud Briti tootjatest ja kaubandusvaldkonna asjatundjatest vana süsteemi juurde naasmist keeruliseks, ebapraktiliseks ja vähe huvi pakkuvaks.

Ametis oleva peaministri Rishi Sunaki juhitud valitsus otsustas piirduda veini pudelisuurusi puudutava regulatsiooni muutmisega.

Veini saab Ühendkuningriigis müüa ainult kindla suurusega ühikutes, millest kõige levinum on 750-milliliitriline pudel, sealjuures kui mullideta veini saab müüa 500-milliliitrilistes pudelis, siis šampanjat ei tohi sellise suurusega pudelis müüa.

Seadusmuudatusega lisandubki kolm suurust, milles tohib alates 2024. aastast ka šampanjat müüa: 200 ja 500 milliliitrit ning Briti pint.

Pintides veini müüki toetas muuhulgas Briti sõjaaegne peaminister Winston Churchill.

Briti ettevõtlusministri Kevin Hollinrake'i sõnul annab muudatus tarbijatele ja tootjatele innovatsiooni- ja valikuvabaduse.

"Meie lahkumine Euroopa Liidust oligi just ajendatud sellistest hetkedest, kus me saame haarata kinni uutest võimalustest ja pakkuda tegelikku abi meie suurepärastele Briti veinitootjatele ning kasvatada majandust," lisas minister.

Siiski on paljud veinitootjad muudatuse osas skeptilised ega arva, et nad hakkavad uue suurusega pudeleid tootma.

"Keegi ei kavatse toota pindi suuruseid pudeleid. Selliste pudelite tootmiseks on vaja investeerida tohutus hulgas raha," ütles üks anonüümseks jääda soovinud Inglise veinitootja.

Opositsiooni kuuluv liberaaldemokraatlik rahvasaadik Sarah Olney kritiseeris muudatust, öeldes, et valitsusel on pakilisemaid asju, millega tegelda.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: